Nesodden Seilforening inviterer Kom deg på tur og Seil Ut 2019

150 150 Rune Wallner
  • 1

Seil Ut 2019

Også i år inviterer Nesodden seilforening alle medlemmer til å delta i årets Seil Ut. Seil ut konseptet er ikke ulikt turorientering, men ”postene” er utvalgte havner i nære og ikke fullt så nære farvann. Målet er å skape større engasjement (med et lite konkurranse aspekt) også for Nesoddens mange turseilere. Storbåtutvalget har utarbeidet en liste over gjesthavner som vi definerer som Seil Ut-poster. Havnene består av en blanding av gjestehavner og uthavner/naturhavner.

SLIK DELTAR DU:

  • For å være med i konkurransen må deltaker være medlem i Nesodden Seilforening.
  • Det er ingen påmeldingsavgift til Seil Ut
  • Det er antallet registreringer pr. båt som gjelder. Poengene tilfaller båten hvis noen er skipper på flere båter (Anskaffes ny båt i løpet av sesongen, må storbåtgruppa kontaktes dersom båtnavn er endret).
  • Sesongen varer fra og med 10. april til og med 1. november. Siste frist for registrering av turer er 1. november.
  • Besøk som varer ett døgn eller mer, sammenhengende, registreres som ett besøk.
  • Er angivelse av havn ”romslig”, er det vilkårlig hvor man ligger. Byttes havn i et område, så teller dette som ny havn. eksempelvis flytter man båt fra Kostersundet til Ekenäs, så teller dette som to havner
  • For at et besøk skal være gjeldene, må det være landkjenning eller svai.
  • Det er ingen krav til dokumentasjon på at man har vært i en Seil Ut-havn, og registringen skjer på ære og samvittighet(!) og at det rapporteres inn snarest etter hvert besøk. ”Selfie” fra havnen kan gjerne publiseres på Nesodden seilforenings storbåtgruppe  lenke: Facebook.
  • Innrapportering skjer ved at man registrerer besøket ved å legge inn båtnavn, skippers navn, havn og dato ved å gå inn på denne lenken https://forms.gle/yCcFZFTkHbyfufpr7

Premiering

Den båten som har flest forskjellige registreringer i løpet av sesongen tildeles Seil Ut-pokalen på neste årsfest i Nesodden Seilforening. Hvis to eller flere båter registrerer samme antall forskjellige havner vil den båten med størst totalantall besøk bli premiert.

Vi har plukket ut følgende 25 havner for 2019:

  • Slemmestad
  • Son
  • Holmsbu
  • Brevik (Bundefjorden)
  • Kadetttangen
  • Oscarsborg
  • Sandspollen
  • Horten
  • Åsgårdstrand
  • Bolærne (Jensesund)
  • Verdens ende
  • Svenner
  • Stavern
  • Nevlunghavn
  • Jomfruland
  • Kragerø
  • Utgårdskilen
  • Nord Koster
  • Syd Koster
  • Hunnebostrand
  • Grundsund
  • Väderöarna (Los havnen/Strømsund)
  • Hyppeln
  • Vinga
  • Læsø

NB! Det presiseres at Nesodden Seilforening og storbåtgruppa ikke har ansvar for at det er nok dybde og plass for seilbåtanløp i havnene, eller at forholdene er gode over alt. Det er selvsagt opp til skipperen å vurdere om aktuelle havn er egnet for anløp, altså på eget ansvar. Vi har heller ikke gjort noen avtaler med de forskjellige havnene, og at det derfor forventes at vi oppfører oss som ”vanlige besøkende”.

Denne listen er et utvalg havner som gjelder for 2019 – savner du havner på lista, kontakt storbåtgruppa for mulig utvidelse og justering.

God seilas – og god fortøyning!

Hilsen storbåtgruppa i Nesodden Seilforening.

FORFATTER

Rune Wallner

Alle innlegg av: Rune Wallner