Juletreseilas i Bergen 2009

150 150 Rune Wallner
  • 0

Juletreseilas i Bergen 2009

I år som de 46 foregående år inviterer Berges seilforening til juletreseilas for alle optimistjolleseilere i Norge.

Opplegget er at seilerne drar alene (sammen med riggen) til Bergen på fredagskevelden og kommer tilbake søndag. I Bergen bor de sammen med seilvenner. Fredagen blir hjemme og kose seg aften. Lørdag blir det regatta på Vågen (Fisketorget). Fra vår forening skal fire seilere dra, det er Kornelia, Vår, Henning og Henrik A.

Fra programmet:
Lørdagens programblir etter kjent mønster: Seiling på Vågen (fremmøte og utsetting av båter i C. Sundtsgate ved Marine & Industrisalg), lunsj på Zachariasbryggen med påfølgende finaleheat. Deretter blir det bading, Pizzafest, lotteri og premieutdeling på Slåtthaug, og Bowling for de eldste (11 år og eldre) på Sandsli før det er ”god natt”. Søndag er det hjemreise for utslitte seilere…

Hele programmet finens på denne siden: http://www.bergens-seilforening.no/shownewsitem.asp?bransje=1&cat=136&id=2228&id_leftmenu=10

FORFATTER

Rune Wallner

Alle innlegg av: Rune Wallner